worek treningowy
worek bokserski

  

   Poniższy artykuł jest zbiorem najważniejszych informacji przydatnych osobą, które planują zakupić worek treningowy do uprawiania sportów i sztuk walki. Omówione są podstawowe ich rodzaje, budowa, waga, średnica i długość worka.

 

Worek treningowy wiszący, pełny / pusty - tabela

     Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem worka treningowego jest worek wiszący, zamontowany do sufitu. Tego typu worki mogą wisieć także na odpowiednio zaprojektowanych stojakach do worków. Produkowane są one w różnych rozmiarach, począwszy od wysokości, średnicy worka, jego kształtu i na wadze kończąc. Każdy z przywołanych parametrów jest powiązany z wzrostem osoby trenującej, jego wagą, trenowanych technik uderzeń / kopnięć. Osobną grupę stanowią worki treningowe dla dzieci omówione później w tekście.

     Napomnieć należy, że worki treningowe wiszące można kupić już napełnione odpowiednią mieszanką materiałów lub też puste - do samodzielnego wypełnienia - należy zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Zanim zdecydujesz się worek treningowy kupić, zapoznaj się z ogólnym przeznaczeniem worka treningowego przedstawionego poniżej. 

Worek treningowy 130 – Idealny dla młodzieży, kobiet i osób trenujących w warunkach domowych. Wysokość i waga worka została dobrana pod z myślą o treningu rekreacyjnym i wydolnościowym

Worek treningowy  140 – Najpopularniejszy rozmiar worka technicznego  idealny zarówno do treningu wydolnościowego jak i treningu sportów walki. Idealny do domu i siłowni.

Worek treningowy  150 – Duży i ciężki worek techniczny przeznaczony dla klubów sportów walki. Rozmiary dobrane pod kątem treningu technicznego oraz treningu siły ciosów.

Worek treningowy  160 – Duży i ciężki worek techniczny dla klubów sportów walki, wydłużona wysokość sprawia że worek ten jest zalecany zawodnikom Kickboxingu i Muay Thai

Worek treningowy  180 – Bardzo duży i ciężki worek przeznaczony do treningu siły uderzeń.

     W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe modele worków treningowych bushido.

  

Worek bokserski bushido - budowa worków wiszących

Na przykładzie dobrej jakości worków bokserskich polskiej firmy Bushido omówimy poszczególne części ich budowy. Większość worków treningowych została wykonana z materiałów syntetycznych a inne ze skóry naturalnej. Głównym materiałem worków treningowych wykonanych z materiałów syntetycznych jest opatentowaną odmianą niemieckiego plawilu - 7 warstwowego materiału gwarantującego niespotykaną do tej pory wytrzymałość. Materiał ten charakteryzuje się zwiększona wytrzymałością na otarcia, jest wzmocniony od wewnątrz, zakonserwowana jest także powierzchnia zewnętrzna. Dobry worek treningowy uszyty musi być odpowiednio wytrzymałymi nićmi - użyte tutaj zostały wysokiej jakości nici rdzeniowe wraz z podwójnym szyciem gwarantujące odpowiednią wytrzymałość worka treningowego. 

Poniżej przedstawiamy przekrój zastosowanego 7 warstwowego plawilu wraz z zaznaczeniem odpowiednich warstw do których należą: warstwa konserwująca, warstwa lakieru ochronnego, warstwa plastifikowanego PCW, siatka wzmacniająca i przeplot nylonowy.

https://bushido-sport.pl/product-pol-23-WOREK-TRENINGOWY-PELNY-50-kg-150-CM-DBX-BUSHIDO.html 

Ogladnij film o strukturze 7 warstwowego materiału z którego wykonane sa worki bokserskie Bushido

https://www.youtube.com/watch?v=Oaaag6adAPo

W worku zastosowano trójkątne mocowania, które w odróżnieniu od mocowań okrągłych nie obciążają taśm nośnych.

+ 5 innych rzeczy

Wysoka jakość profesjonalnych worków treningowych Bushido sprawia, że sprawdzają się one w 100 procentach na salach treningowych i klubach sportów walki. Regularne treningi wielu zawodników sportów walki potwierdzają wysoką jakość produktów Bushido. 

asf

Worek do boksowania - techniki uderzeń i kopnięć

Każda osoba trenująca dany sport czy sztukę walki potrzebuje wzmocnić siłę swoich cisów czy kopnięć. Do trenowanych technik dobrać należy odpowiednio wysoki worek wraz z odpowiednim jego ciężarem. 

asf

Worki treningowe MMA

aadfasdf

asf 

Worek hakowy, grusza bokserska

aadfasdf

asf

Worki bokserskie do sportów walki - wyposażenie klubów

aadfasdf

asf

 

Worek treningowy stojący - budowa 

aadfasdf

asf

Worek treningowy stojący - stopa montażowa

aadfasdf

asf

Stojący worek treningowy - czy jest wypełniony?

aadfasdf

asf

Worek treningowy dla dzieci - opis i tabela

aadfasdf https://www.prime4you.pl/worek-treningowy-dla-dzieci

asf

Worek do boksowania dla dzieci w zestawach

aadfasdf

asf

Worek bokserski dla dzieci - Allegro, sklep - gdzie kupić

aadfasdf

asf

Jaki worek treningowy?

aadfasdf

asf

Jak zrobić worek treningowy?

aadfasdf

asf

Czym wypełnić worek bokserski?

aadfasdf

asf

Jak zawiesić worek bokserski? - uchwyt na worek bokserski

aadfasdf

asf 

Polub i oceń stronę – Worki treningowe / bokserskie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna