Sporty walki i sztuki walki we Wrocławiu

 

 

Sporty i Sztuki Walki Wrocław

analiza oferty klubowej

 

   Wrocław jest jednym z tych miast, które mają prawo podobać się entuzjastom sztuk walki. Problemem nie jest tu nie tylko znalezienie klubów promujących tradycyjne sztuki walki, ale również tych, które zajmują się sportami walki w stójce i parterze oraz systemami ściśle związanymi z realną samoobroną. Warto zatem zapoznać się z możliwościami, jakie otwierają przed nami sztuki walki we Wrocławiu.

Tematy:
  1. Sztuki walki - Jak to się zaczęło?
  2. Sport czy sztuka walki Wrocław?
  3. Dlaczego warto uprawiać sporty i sztuki walki?
  4. Grupy wiekowe w sztukach i sportach walki we Wrocławiu
  5. Baza klubów oferujących sporty i sztuki walki we Wrocławiu
  6. Polub i oceń stronę - Sztuki Walki Wrocław
  7. Mapa klubów - Sztuki Walki we Wrocławiu

Sztuki walki - Jak to się zaczęło?

   Walka towarzyszy ludziom od tysiącleci i trudno się temu dziwić. Bazowała na naturalnym instynkcie obrony, a zagrożeń z zewnątrz nigdy nie brakowało. Oczywiście, walka miała też inne cele. Rozgrywała się o przywództwo, dobra majątkowe, a czasem również o kobiety. Nic więc dziwnego, że przez setki lat wykształciły się mniej lub bardziej zaawansowane sztuki walki. Ich dzisiejsza różnorodność ma wiele przyczyn. Często wiązała się z różnicami w samej budowie fizycznej człowieka, choć wpływały na nią również czynniki kulturowe. Oczywiście, nie oznacza to, że różnice są diametralne, w przypadku wielu ruchów mamy bowiem do czynienia z ich powtarzalnością. Prawdziwym przełomem w rozwoju sztuk walki okazało się odkrycie broni palnej, konfrontacja wręcz znalazła się bowiem wówczas na nieco innym poziomie. Niemal w tym samym czasie sztuki walki przypisane tylko do jednej kultury lub kontynentu zaczęły się przenikać, przekształceniom uległy przy tym przyświecające im idee. Co więcej, parodniowe lub paromiesięczne kursy w większości przypadków  zastąpiły już wiedzę przekazywaną przez lata uczniowi przez jego Mistrza.

Walka o jedzenie ludów pierwotnychWalka o jedzenie ludów pierwotnych
Spartanin - Mistrz walkiSpartanin - Mistrz walki
Walka dwóch bokserów - sportWalka dwóch bokserów - sport
 

Sport czy sztuka walki Wrocław?

   Osoby zainteresowane trenowaniem sztuk walki we Wrocławiu, nie powinny mieć powodów do narzekania. Mamy tu do czynienia z imponującą liczbą klubów oferujących swoje usługi w tym zakresie, problemem nie powinno być więc znalezienie treningu odpowiadającego indywidualnym potrzebom samego zainteresowanego. Osoby zastanawiające się nad kryteriami, w oparciu o które należy dokonać wyboru, często zwracają uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, nietrudno się jednak domyślić, że nie jest to wcale ten czynnik, który jest najistotniejszy. Znacznie większe znaczenie ma stopień wykwalifikowania kadry, czujne oko trenera nie tylko pozwoli nam bowiem na nabycie nowych umiejętności, ale również zminimalizuje ryzyko kontuzji. Jeszcze przed zapisaniem się na zajęcia obejmujące sztuki i sporty walki we Wrocławiu dobrze jest też zastanowić się nad tym, czego poszukujemy i jakie jest nasze nastawienie do czekających nas zajęć. Obok sekcji zajmujących się sportem znajdują się te, które skupiają się na starych sztukach walki, tak jedne, jak i drugie posiadają więc zróżnicowany profil. W przypadku większości sekcji dużym ułatwieniem są pierwsze darmowe zajęcia, dzięki którym możemy upewnić się, czy znaleźliśmy dokładnie to, na co liczyliśmy.

 

Dlaczego warto uprawiać sporty i sztuki walki?

Gdybyśmy mieli wskazać najważniejsze korzyści płynące z uprawiania sportów oraz sztuk walki we Wrocławiu, musielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Regularne treningi przyczyniają się jednak również do wzmocnienia naszej kondycji fizycznej, relaksują nas i odrywają od codziennych zajęć. Wiele sportów i sztuk walki wzmaga w nas również samodyscyplinę, nie brakuje przy tym osób, które przekonują, że ich życie uległo uporządkowaniu właśnie dzięki takiej formie aktywności. To znakomity sposób na wzmocnienie charakteru, a jednocześnie na sprawienie, że będziemy się czuli bardziej bezpieczni. Korzyści zmieniają się w zależności od tego, w jakim jesteśmy wieku, każdy z nas może jednak liczyć na coś wartościowego.

Walka spojrzeńWalka spojrzeń
Dyscyplina i samorealizacjaDyscyplina i samorealizacja
Charakter i poczucie wartościCharakter i poczucie wartości
 

Grupy wiekowe w sztukach i sportach walki we Wrocławiu

   Zdecydowana większość klubów, w których można trenować sporty i sztuki walki we Wrocławiu, oferuje swoje zajęcia z myślą o różnych grupach wiekowych kurantów. Inne zajęcia są organizowane dla dzieci, inne dla młodzieży, a jeszcze inne – dla osób dorosłych. Trening za każdym razem ma nieco inny charakter tak, aby jego uczestnicy czuli się jak najlepiej. Co więcej, różnice mogą dotyczyć również samego czasu jego trwania. Treningi organizowane z myślą o dzieciach mają więcej elementów zabawowych i nigdy nie trwają dłużej niż godzinę. Młodzież i dorośli trenują odpowiednio dłużej, wykonują rozgrywkę ogólną i specjalistyczną, a ich trening ma bardziej techniczny charakter.

Trening dzieci, Sztuka Walki - KarateTrening dzieci, Sztuka Walki - Karate
Trening dorosłych - kopnięcie okrężneTrening dorosłych - kopnięcie okrężne
Nieco bardziej dorośli - droga mieczaNieco bardziej dorośli - droga miecza
 

Baza klubów oferujących sporty i sztuki walki we Wrocławiu

   Baza klubów sportów i sztuk walki we Wrocławiu jest rozwiązaniem, które pozwala na zapoznanie się w jednym miejscu z podstawowymi informacjami na temat dostępnych sekcji. Można z niej dowiedzieć się, czym zajmuje się każdy klub, kto jest w nim głównym instruktorem, gdzie prowadzone są zajęcia i jak należy szukać kontaktu z jego administratorami. Dzięki temu osoby początkujące nie powinny mieć problemu nie tylko z odnalezieniem swojego stylu walki, ale również z wyborem klubu idealnego dla siebie.

 

Polub i oceń stronę - Sztuki Walki Wrocław

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna