Sporty walki i sztuki walki w Warszawie

 

 

Sporty i Sztuki Walki Warszawa

 

 

   Trenować każdy może, czyli kilka słów o sztukach walki. Jeśli mieszkasz w Warszawie i szukasz sposobu na aktywne spędzanie wonnego czasu, rozważ wybranie sportów walki. Istnieje wiele klubów oferujących różnorodne rodzaje sztuk walki, od tych tradycyjnych po samoobronę. Każda osoba, która chciałaby zażyć nieco ruchu i jednocześnie zacząć trenować coś ciekawego, znajdzie coś dla siebie w szerokiej ofercie. Dlaczego warto i czym właściwie jest sztuka walki?

Tematy:
 1. Początki sztuki walki
 2. Jak wybrać najlepszy dla siebie klub?
 3. Korzyści z uprawiania sportów i sztuk walki w Warszawie
 4. Sporty walki – czy wiek ma znaczenie?
 5. Baza klubów PRIME - Sporty i Sztuki Walki Warszawa
 6. Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Warszawa
 7. Mapa klubów - Sztuki Walki w Warszawie

Początki sztuki walki

   Od zamierzchłych czasów walka wszelkiego rodzaju towarzyszyła człowiekowi. Początkowo mocno związane było to z instynktem – walka o życie i zdrowie swoje oraz bliskich oraz ochrona ich przed zagrożeniami czyhającymi z każdej strony. Nierzadko walki toczono o władzę czy kobiety. Z czasem wykształciły się różne sposoby walki zarówno wręcz, jak i z wykorzystaniem różnego rodzaju broni, a wyznacznikiem tego, czy dana sztuka jest przydatna, była jej skuteczność, zatem wszystkie sposoby walki, które nie pozwalały wygrać, obronić siebie czy terytorium przed wrogiem, nie były nikomu potrzebne. Warto zauważyć, że specyfika sztuk walki różniła i różni się nadal w zależności od terytorium, ponieważ w każdej kulturze kładziono nacisk na inne aspekty. Punktem zwrotnym w rozwoju sztuk walki było pojawienie się broni palnej. Zapoczątkowało to rozwój nowych sposobów walki i zmieniło podejście do potyczek – można wręcz powiedzieć, że stanowi to pewnego rodzaju granicę między walką dawniejszą a tym, jak pojmowana jest dziś. Jak jednak pierwotne instynkty obronne przyczyniły się do powstania sztuk walki w obecnym znaczeniu tego pojęcia? Przede wszystkim spowodował to zanik konieczności ciągłej walki o terytorium i pożywienie. Większe poczucie bezpieczeństwa sprawiło, że konfrontacje przestały mieć na celu jedynie osiągnięcie konkretnego efektu, zmieniły się więc idee stojące za nimi i ewoluowały stopniowo w sposób na kształtowanie charakteru ludzkiego i siły. I takie podejście i rozumienie walki jest uczone w większości przypadkach, techniki realnej samoobrony są bardzo oddalone od ich pierwotnych założeń.

Zdobywanie pokarmu - walka o bytZdobywanie pokarmu - walka o byt
Mistrzowie w swoim fachuMistrzowie w swoim fachu
Sport walki - boksSport walki - boks
 

Jak wybrać najlepszy dla siebie klub?

   Jeśli mieszkasz w Warszawie i czujesz, że sztuki walki to coś dla ciebie, jesteś w doskonałej sytuacji. Możesz wybrać bowiem najbliższy miejscu zamieszkania i najbardziej interesujący cię klub z szerokiej oferty miejsc w stolicy, które oferują tego typu zajęcia. Czym jeszcze warto się kierować przy selekcji? Pierwsza i najważniejszą kwestią jest to, by zastanowić się, czego szukamy i na co chcemy kłaść nacisk: czy chcemy postawić na realną samoobronę, sport czy może na bojowe sztuki walki. Warto wybrać się na pierwsze zajęcia w dane miejsce, by sprawdzić, czy rzeczywiście dana opcja nas zainteresuje, szczególnie, że w większości miejsc pierwsza lekcja jest darmowa. Warto sprawdzić, czy zajęcia w interesującym nas klubie prowadzą fachowcy z doświadczeniem. Daje to pewność, że zajęcia przebiegać będą w profesjonalnej atmosferze i przede wszystkim – bezpiecznie. Podejście prowadzącego do kursantów również jest bardzo ważne, pozwoli bowiem wynieść więcej z zajęć.

 

Korzyści z uprawiania sportów i sztuk walki w Warszawie

Uprawianie sportu jest niezbędne dla utrzymania atrakcyjnej, szczupłej sylwetki, ale przede wszystkim ma wpływ na nasze zdrowie. Dlatego warto znaleźć dyscyplinę, której uprawianie sprawi nam przyjemność i nie będzie przykrym obowiązkiem. Jakie korzyści przynosi uprawianie sportów walki?

 • Poprawia samopoczucie
 • Wzmacnia ciało
 • Poprawia kondycję fizyczną i siłę
 • Relaksuje, odpręża, pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego
 • Uczy samodyscypliny
 • Wzmacnia charakter, podnosi samoocenę
 • Daje możliwość poznania osób o takich samych zainteresowaniach i pasjach

 

To jednak nie wszystko. Każdy wyniesie z zajęć coś innego dla siebie, ale każdy wyjdzie z nich z uśmiechem na ustach, wiedząc, że robi coś dobrego dla siebie i swojego ciała.

Walka - pojedynek spojrzeńWalka - pojedynek spojrzeń
Walka z samym sobą - samodyscyplinaWalka z samym sobą - samodyscyplina
Wewnętrzny superbohaterWewnętrzny superbohater
 

Sporty walki – czy wiek ma znaczenie?

   Sztuki i sporty walki to zajęcia doskonałe dla osób w każdym wieku. Wiele klubów w warszawie ma ofertę dostosowaną do różnych grup wiekowych, mogą więc do nich uczęszczać zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Dla każdej z tych grup plan zajęć opracowywany jest indywidualnie i w toku ćwiczeń nacisk kładziony jest na nieco inne aspekty. Zajęcia dla dzieci to głównie zabawa z naciskiem na rozwój ogólny, natomiast starsi mogą liczyć na specjalistyczną rozgrzewkę oraz treningi techniczne i walkę. Warto więc zapoznać się z ofertą i znaleźć taki klub, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom.

Treningi Sztuk Walki od małegoTreningi Sztuk Walki od małego
Techniki kopnięć - trening z partneremTechniki kopnięć - trening z partnerem
Trening walki mieczemTrening walki mieczem
 

Baza klubów PRIME - Sporty i Sztuki Walki Warszawa

   Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy klubów Sztuk Walk w Warszawie. Zawarte są tutaj podstawowe informacje o danym klubie, o jego instruktorze.instruktorach, o ofercie treningowej oraz podstawowymi danymi kontaktowymi. Mamy nadzieję że zebranie wszystkich klubów w jednym miejscu pomorze w odnalezieniu tego optymalnego dla Was pod względem stylu jak i prowadzącego instruktora. Powodzenia w treningach.

 

Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Warszawa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna