Sporty i Sztuki Walki Szczecin

 

 

   Szczecin posiada niezwykle bogatą ofertę treningów różnorakich sztuk walki. Zawodnicy mogą poznać tajniki tradycyjnych sztuk walki czy też samoobrony. Kluby oferują również sporty walki w stójce i parterze. Poniżej stworzyliśmy zaktualizowany spis dostępnych sportów i sztuk walki w Szczecinie wraz z bazą miejsc treningowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą, w której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Tematy:
 1. Początki sztuk walk
 2. Sporty i Sztuki Walki Szczecin - gąszcz ofert
 3. Sztuki i Sporty walki - korzyści wynikające z ich uprawiania
 4. Podział na grupy wiekowe w sportach i sztukach walki
 5. Sporty i Sztuki Walki Szczecin - baza klubów PRIME
 6. Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Szczecin
 7. Mapa klubów - Sztuki Walki w Szczecinie

Początki sztuk walk

   Walka była obecna w życiu człowieka już od zarania dziejów. Wszystko zaczęło się od instynktu, który pozwalał obronić się człowiekowi przed różnymi zagrożeniami - kataklizmami czy też bojaźnią o przeżycie kolejnego dnia. Pierwotne sztuki walki opierały się zarówno na walce gołymi rękami, jak i przy użyciu broni. Wartość danej sztuki walki widoczna była jedynie w obliczu odniesienia zwycięstwa. Nieskuteczne techniki były całkowicie bezużyteczne i traciły prawo bytu. Szkoły walki znacznie różniły się w zależności od terytorium występowania, kultury, budowy fizycznej człowieka. Tak wykształciły się style walki, z których każdy kładzie nacisk na inne elementy. Natomiast budowa człowieka sprawia, iż wiele ruchów ulega powtórzeniu. Mowa o rękach, nogach, tułowiu i głowie, które to w głównej mierze determinują zakres wykonywanych poczynań. Jednakże sztuki walki z bronią rozwinęły się na tyle, iż same wykształciły mnóstwo koncepcji walki w zakresie techniki czy zachowywanego dystansu. Walka z użyciem broni palnej doprowadziła do stworzenia nowego postrzegania konfrontacji. Globalizacja spowodowała rozprzestrzenianie się z pozoru rozbieżnych sztuk walki na wszystkie kontynenty. Obecnie nauki sztuk walki są bardzo rozpowszechnione dzięki Mistrzom sztuk i sportów walki którzy przekazywali nabytą wiedzę i umiejętności przez dziesiątki lat.

Walka o przetrwanie ludów pierwotnych Walka o przetrwanie ludów pierwotnych
Spartanin - sztuk walki opanowana do perfekcji Sztuka walki opanowana do perfekcji
Boks - współczesny sport walki Boks - współczesny sport walki
 

Sporty i Sztuki Walki Szczecin - gąszcz ofert

   Osoby chcące rozpocząć przygodę z trenowaniem sztuk walki będą zadowolone z oferty, jaką proponuje Szczecin. Liczne kluby sportowe rozmieszczone na terenie całego Szczecina to niebywała wygoda dla przyszłych zawodników. Jednak to nie odległość klubu od miejsca zamieszkania jest najważniejsza, a oferta klubu i trenerzy którzy tam pracują. Przed zapisaniem się na zajęcia Sportów i Sztuk Walki Szczecin warto skrupulatnie przemyśleć nasze oczekiwania, a także wszystkie za i przeciw. Różnorodność klubów sportowych w Szczecinie wynika z wielorakości sztuk walki - w różnych klubach trenerzy kładą nacisk a to na walkę w stójce, a to w parterze. Jeszcze inni przekazują wiedzę z zakresu tradycyjnych sztuk walki, a kolejni z mieszanych sztuk walki. Najpierw trzeba dokładnie sprecyzować własne oczekiwania co do stylów, aby móc potem cieszyć się każdym treningiem. Kluby sportowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadziły możliwość pierwszego treningu zupełnie za darmo. Adept sztuk walki powinien bacznie zwracać uwagę, czy trener ma indywidualne podejście do ćwiczących gdyż jest to niezbędne w przypadku korygowania techniki.

Sztuki i Sporty walki - korzyści wynikające z ich uprawiania

   Systematyczne ćwiczenia pozwalają na skuteczną dbałość o zdrowie i efekty wizualne w postaci wysportowanej sylwetki. Aktywność fizyczna przynosi wiele zalet takich jak:

 • stale utrzymywana jest dobra kondycja fizyczna
 • następuje znaczne wzmocnienie kości i mięśni
 • wzrost odporności
 • endorfiny przyczyniają się do poprawy samopoczucia
 • poprawa metabolizmu, co przyczynia się do utraty masy ciała
 • spowolnienie procesów starzenia
 • wzmocnienie mięśni pleców i kręgosłupa prowadzące do utrzymywania prawidłowej postawy

 

   Istnieje mnóstwo korzyści z regularnej aktywności fizycznej - piękne ciało jest jedynie skutkiem ubocznym. Najważniejszą zaletą wynikającą z podjęcia ćwiczeń jest nieszwankujące zdrowie i mnóstwo radości z treningu.

Ludzie o podobnych zainteresowaniach Ludzie o podobnych zainteresowaniach
Skupienie i samodyscyplina Skupienie i samodyscyplina
poczucie wartości i charakter Poczucie wartości i charakter
 

Podział na grupy wiekowe w sportach i sztukach walki

   Kluby sportowe w Szczecinie prowadzą zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trening grup dziecięcych zawiera elementy zabawy, a ćwiczenia przewidziane są maksymalnie na godzinę zegarową. Z czasem ruch w zabawie stanie się naturalnym ruchem technicznym. Natomiast zajęcia dla młodzieży i dorosłych trwają półtorej godziny z różnym stopniem natężenia. Trening starszych grup wiekowych zakłada połączenie rozgrzewki ogólnej, jak i specjalistycznej. Po rozgrzewce trener zaprezentuje trening specjalistyczny oraz elementy walki z ochraniaczami. W zależności od celu treningu będzie on oparty na zajęciach siłowych, szybkościowych czy też wytrzymałościowych.

Dzieci trenujące Sztukę Walki - KarateDzieci trenujące Sztukę Walki - Karate
Sportowe okrężne kopnięcieSportowe okrężne kopnięcie
Sztuka Walki - Droga ŻyciaSztuka Walki - Droga Życia
 

Sporty i Sztuki Walki Szczecin - baza klubów PRIME

   Baza klubów Sportów i Sztuk Walki Szczecin powstała celem zgromadzenia klarownych i dokładnych informacji na temat sekcji klubów funkcjonujących w Szczecinie. Klub znajdujący się w bazie prezentuje swoją ofertę wraz z informacją o prowadzonych zajęciach. W bazie zawarto także informacje o trenerach pracujących w danym klubie, a dodatkowo podano stronę internetową miejsca treningowego. Serdecznie zapraszamy do korzystania z bazy i rozpoczęcia przygody ze sportami walki.

 

Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Szczecin

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna