Sporty i Sztuki Walki Lublin

 

 

   W Lublinie mamy możliwość ćwiczenia różnego rodzaju sportów. W ofercie miasta znajdują się dla przykładu ćwiczenia tradycyjnych sztuk walki różnego pochodzenia. Ćwiczyć możemy walkę w celach samoobrony lub też zdecydować się na poznawanie walk stworzonych do celów militarnych. Poniżej przedstawiony jest opis dostępnych w tym mieście aktywności fizycznych z dziedziny sztuk walki i innych. W artykule dostępne jest także zestawienie sportowych klubów. Zapraszamy do ćwiczeń!

Tematy:
  1. Skąd wzięły się sztuki walki?
  2. Jak wybrać sport z ogromnej ilości ofert sportowych w Lublinie?
  3. Korzyści wynikające z uprawiania sportów walki
  4. Podziały na grupy w ramach sekcji sportowych
  5. Sporty i Sztuki Walki Lublin - baza klubów PRIME
  6. Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Lublin
  7. Mapa klubów - Sztuki Walki w Lublinie

Skąd wzięły się sztuki walki?

   Człowiek miał do czynienia z walką od tysiącleci. Walka wynikała z naturalnego instynktu istoty ludzkiej do samoobrony. Początkowo jako gatunek walczyliśmy by chronić siebie i swoich bliskich. Powodem walk byli nie tylko inni ludzie, ale także kataklizmy, przyrodnicze klęski oraz zwierzęta. Ponadto walczono o przywództwo, władzę czy kobiety. Sposoby walki ulegały rozwojowi przez setki lat. Powstały sztuki walki przy pomocy nagich rąk, jak i przy użyciu różnego rodzaju broni. Powstające szkoły walki różniły się choćby ze względu na terytorium zamieszkiwane przez daną społeczność czy z powodu różnic kulturowych. Tym, co czyniło systemy walki w pewien sposób podobnymi, była zazwyczaj budowa człowieka, która siłą rzeczy determinowała podstawowe kierunki ruchów w tych systemach. Przełomem w dziejach sztuk walki było wynalezienie broni palnej, która radykalnie zmieniła technikę walk, stając się z czasem popularną na każdym kontynencie. Obecnie, kiedy nie musimy już walczyć, po to tylko, by przetrwać, sztuki walki zyskały nowy wymiar, stając się drogą i sposobem na rozwój charakteru człowieka. Podobną rolę pełnić może każdy inny sport.

Walka o przetrwanie ludów pierwotnych Walka o przetrwanie ludów pierwotnych
Spartanin - sztuk walki opanowana do perfekcji Sztuka walki opanowana do perfekcji
Boks - współczesny sport walki Boks - współczesny sport walki
 

Jak wybrać sport z ogromnej ilości ofert sportowych w Lublinie?

   Lublin jest wymarzonym miejscem dla tych, którzy pragną rozwijać swoją pasję do sztuk walki lub innych sportów. W mieście znajduje się wiele klubów oferujących takie usługi, dzięki temu więc łatwo znajdziemy klub w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Trzeba jednak pamiętać, by przy wyborze kursu nie kierować się tylko tym, że miejsce, w którym kurs się odbywa znajduje się blisko naszego miejsca pobytu. Pod uwagę należy wziąć także ofertę danego klubu oraz poziom kwalifikacji pracujących w klubie trenerów. Przed poszukiwaniem klubu do ćwiczeń w Lublinie należy dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy od miejsca naszej przyszłej sportowej aktywności. Oferty klubów sportowych w tym mieście mają przeróżny charakter - od samoobrony po sztuki walki przekazywane drogą od mistrza do ucznia - warto więc z tej dużej oferty wybrać ten sport, w którym będziemy czuć się dobrze. Pomoże w tym niezaprzeczalnie to, że w większości sekcji pierwsze zajęcia sportowe są zajęciami darmowymi. Korzystając z takiej możliwości możemy przekonać się, nic nie tracąc, czy sposób prowadzenia zajęć nam odpowiada. Oceniając to, warto przyjrzeć się choćby temu, czy trener podchodzi do każdego indywidualnie, bo wymaga tego wypracowanie i korygowanie techniki ćwiczeń. Przeznaczając na zajęcia swój czas, energię i pieniądze mamy prawo wymagać.

Korzyści wynikające z uprawiania sportów walki

Warto pamiętać, że w "zdrowym ciele zdrowy duch". Regularna aktywność fizyczna może znacząco poprawić samopoczucie. Z uprawianiem sportu wiąże się szereg korzyści. Kondycja fizyczna zostaje wzmocniona, nie jest to jednak jedyna zaleta fizycznej aktywności. Uprawiając jakąś dziedzinę sportu mamy choćby możliwość oderwać się od codziennych zajęć i zająć myśli czymś innym. Sport to doskonały sposób na relaks. Aktywność fizyczna ponadto nie tylko relaksuje, ale także rozwija, przykładowo ucząc samodyscypliny czy szacunku do innych ludzi. U osób wysportowanych zwiększa się także poczucie bezpieczeństwa. Nie wspominając już o tym, że uprawianie sportu to doskonała okazja, by spotkać się ze znajomymi. Prowadzenie aktywnego stylu życia ma więc szereg zalet.

Ludzie o podobnych zainteresowaniach Ludzie o podobnych zainteresowaniach
Skupienie i samodyscyplina Skupienie i samodyscyplina
poczucie wartości i charakter Poczucie wartości i charakter
 

Podziały na grupy w ramach sekcji sportowych

  Wybierając dyscyplinę sportową warto mieć na uwadze także to, że część klubów sportowych w Lublinie oferuje zajęcia dla różnych grup wiekowych. W ofercie znaleźć możemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trening w ramach każdej z tych grup jest realizowany odmiennie. Przykładowo, w treningu dla dziecka ważne będzie wprowadzenie elementów zabawy, a czas treningu nie będzie zbyt długi. Dla młodzieży i dorosłych zajęcia będą odpowiednio dłuższe. Do grupy wiekowej dopasowany będzie nie tylko czas, ale także rodzaj treningu. Dzieci zazwyczaj poddaje się treningowi ogólnorozwojowemu, podczas gdy trening młodzieży czy dorosłych może być bardziej ukierunkowany, oferując np. rozgrzewkę specjalistyczną. Zwrócenie więc uwagi na różne grupy zajęciowe jest kluczowe dla późniejszego zadowolenia z oferowanych zajęć.

Dzieci trenujące Sztukę Walki - KarateDzieci trenujące Sztukę Walki - Karate
Sportowe okrężne kopnięcieSportowe okrężne kopnięcie
Sztuka Walki - Droga ŻyciaSztuka Walki - Droga Życia
 

Sporty i Sztuki Walki Lublin - baza klubów PRIME

   Baza klubów Sportów i Sztuk walki w Lublinie została stworzona po to, by zebrać w jednym miejscu informacje na temat sekcji sportowych dostępnych w tym mieście. W bazie możemy znaleźć wiadomości na temat każdej dziedziny sportu, jaką zajmuje się wybrany przez nas klub sportowy. Ponadto, poza informacjami na temat tego, na czym polega wybrana przez nas dyscyplina, z bazy dowiemy się wszystkiego o możliwościach szkoleniowych w wybranej przez nas aktywności fizycznej. Pozwala to zorientować się w tym, na jakie rodzaje i style dzieli się dziedzina sportowa, która nas interesuje oraz wybranie tej dla nas najkorzystniejszej. Baza klubów sportowych PRIME oferuje między innymi informacje na temat głównego instruktora prowadzącego trening, miejsca prowadzenia zajęć, stronie www klubu a także kontaktu mailowego czy telefonicznego z daną instytucją. Baza Prime jest więc idealna dla początkujących, którzy w świecie sportu stawiają dopiero pierwsze kroki. Dzięki bazie zdobędą oni informacje potrzebne do rozpoczęcia ćwiczeń. Zapraszamy do korzystania!

 

Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Lublin

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna