Sporty walki i sztuki walki w Łodzi

 

 

Sporty i sztuki walki w Łodzi

Gdzie szukać? Co wybrać?

 

   Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego ciała – zapewnia zdrowie, dobrą kondycję oraz świetne samopoczucie. Przy tym jednak niektórzy wybierają bardziej spokojną aktywność – jak fitness czy siłownia. Część fanów sportu uwielbia zaś sztuki walki i to w nich upatruje idealnej aktywności dla siebie. W każdym mieście znajdują się jakieś kluby i możliwości, by rozwijać swoją pasję, albo po prostu poznać podstawy jakiegoś sportu. Także i w Łodzi oferta tego typu jest niezwykle duża! Możliwe jest zapisanie się na sekcje sztuk walki, sportów walki bazujących na stójce czy parterze jak i na kurs samoobrony. Poniżej wszyscy zainteresowani znajdą informacje dotyczące sportów walki, a także aktualną bazę klubów, do których można się zapisać! Zachęcamy do czytania!

Tematy:
  1. Sztuki walki przez wieki – czyli jak to się zaczęło?
  2. Sporty walki czy sztuki walki? – oferta w Łodzi
  3. Sporty i Sztuki Walki Łódź – korzyści zdrowotne!
  4. Sztuki walki w Łodzi – grupy wiekowe
  5. Kluby sportów i sztuk walki w Łodzi – oferta
  6. Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Łódź
  7. Mapa klubów - Sztuki Walki w Łodzi

Sztuki walki przez wieki – czyli jak to się zaczęło?

   Niektórzy uważają, że ludzie nie potrafią żyć w pokoju, ponieważ to walka jest ich prawdziwą, pierwotną naturą. Jest to w pewnym sensie prawda – walka towarzyszy nam bowiem od wieków. Ludzie musieli przez lata dawać sobie radę zarówno z dzikimi zwierzętami, niesprzyjającym środowiskiem, jak i najeźdźcami czy przedstawicielami innych, nieprzychylnych plemion. Walczyliśmy o władzę, o bogactwa, ale i o życie. W toku prowadzonych przez wieki walk wykształciły się jednak swoiste schematy postępowania, bazujące na wiedzy gdzie uderzyć, by zabolało przeciwnika, żeby go znokautować, obronić siebie, móc uciec i tak dalej. Niektóre techniki nie przetrwały, ponieważ nie miały dużego zastosowania bojowego – inne znane są aż do dziś i nadal podziwiane! Wiele ruchów powtarza się w różnych sztukach i sportach walki, co jest naturalne z racji budowy naszego ciała. Sztuki walki przekształciły się w sporty z biegiem czasu – nie musimy już walczyć o byt, ale wciąż lubimy rywalizację!

Ludy pierwotne - walka o przetrwanieLudy pierwotne - walka o przetrwanie
Spartanin - perfekcja w walceSpartanin - perfekcja w walce
sport walki - Bokssport walki - Boks
 

Sporty walki czy sztuki walki? – oferta w Łodzi

   Łódź – popularne miasto leżące w środkowej Polsce – jest dość duże i ma wystarczająco dużo mieszkańców (pod tym względem jest trzecie w Polsce), by powstawały tu liczne kluby sportowe, oferujące również naukę sztuk walki czy uprawiania sportów walki. Dzięki dużej i zróżnicowanej ofercie każdy może znaleźć coś dla siebie – w bliskiej odległości od domu, z idealnym planem zajęć, dobrą ceną i nauką pod okiem prawdziwych profesjonalistów, znawców w swojej branży. Zanim ktoś zdecyduje się na wybór konkretnej oferty, powinien dobrze się rozejrzeć i dokładnie zapoznać z propozycjami. Możliwości jest wiele – niektóre kluby kładą nacisk na inne aspekty i techniki niż reszta. Są takie, gdzie można się nauczyć przede wszystkim sposobów samoobrony, ale i takie, gdzie poznaje się techniki koniecznego ataku. W większości klubów pierwsze zajęcia są darmowe, więc można na nie pójść i zobaczyć, czy to coś, co rzeczywiście odpowiada naszym potrzebom i możliwościom. Zapoznając się z prezentowaną bazą klubów sportów i sztuk walki w Łodzi, można natknąć się na coś dostosowanego do siebie.

 

Sporty i Sztuki Walki Łódź – korzyści zdrowotne!

Uprawianie sportów i sztuk walki w Łodzi – jak każda aktywność fizyczna – przekłada się na lepsze samopoczucie i zadowolenie z siebie. Zyskujemy większą pewność siebie, bo wiemy jak zachować się w ewentualnych, niebezpiecznych sytuacjach. Ucząc się pewnych technik i realizując polecenia trenera, kształtujemy również nasz charakter, a do tego sport znakomicie relaksuje! Nie trzeba też chyba dodawać, jak wiele korzyści zdrowotnych posiada! Wzmacnia kondycję fizyczną i wydolność naszego ciała. Kształtuje sylwetkę i również przez to podnosi samoocenę. Poza tym zawsze można na zajęciach poznać kogoś ciekawego, z kim łączy nas zainteresowanie do danego sportu. To szansa na zyskanie nowych przyjaciół i wartościowe spędzenie wolnego czasu!

Zdrowa sportowa rywalizacjaZdrowa sportowa rywalizacja
Dążenie do perfekcjiDążenie do perfekcji
Budowanie charakteruBudowanie charakteru
 

Sztuki walki w Łodzi – grupy wiekowe

   Decydując się na skorzystanie z konkretnej oferty, warto sprawdzić, czy umożliwia zapisanie się na zajęcia przeznaczone nie tylko dla początkujących lub zaawansowanych, lecz przede wszystkim dostosowanych do konkretnych grup wiekowych. Niektóre kluby mają taką zróżnicowaną ofertę, skierowaną nie tylko do dorosłych, lecz również i młodzieży oraz dzieci. W każdej grupie treningi wyglądają nieco inaczej – na przykład w grupie dziecięcej nauka idzie w parze z zabawą, co jest konieczne, żeby można było przekazać pewne podstawy i techniki. Zajęcia prowadzone dla młodzieży i dorosłych są też zwykle nieco dłuższe niż dla dzieci, a także bazujące przede wszystkim na rozgrzewce, przekazaniu technik i umownej walce.

Trening Karate dla dzieciTrening Karate dla dzieci
Walka sportowa - zadaniowaWalka sportowa - zadaniowa
Sztuka Walki mieczemSztuka Walki mieczem
 

Kluby sportów i sztuk walki w Łodzi – oferta

   Stworzyliśmy specjalna bazę klubów, oferujących naukę sztuk i sportów walki w Łodzi, by wszyscy zainteresowani mogli w jednym miejscu znaleźć potrzebne informacje. W bazie można znaleźć dane dotyczące samego klubu, konkretnych sportów, trenera oraz kontakt – warto zajrzeć i skorzystać z oferowanej pomocy!

 

Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki Łódź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna