Sporty i Sztuki Walki Bydgoszcz

 

 

   Jeżeli chodzi o kwestię sportu i sztuk walk w Bydgoszczy to należy zaznaczyć, iż Bydgoszcz posiada bardzo dużą ich ofertę. W mieście tym można znaleźć kluby, które oferują tradycyjne sztuki walki różnego pochodzenia , sporty w stójce oraz w parterze, jak również systemy związane z realną samoobroną. Poniżej zostały przedstawione ogólne opisy dostępnych sportów oraz sztuk walki w Bydgoszczy. Zapraszamy do przeczytania!

Tematy:
 1. Początki sztuk walk
 2. Sporty i Sztuki Walki Bydgoszcz - gąszcz ofert
 3. Sztuki i Sporty walki - korzyści wynikające z ich uprawiania
 4. Podział na grupy wiekowe w sportach i sztukach walki
 5. Sporty i Sztuki Walki Bydgoszcz - baza klubów PRIME
 6. Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki w Bydgoszczy
 7. Mapa klubów - Sztuki Walki w Bydgoszczy

Początki sztuk walk

   Walki od tysięcy lat były nieodłączną cechą każdego człowieka. Bowiem były one kierowane instynktem obrony oraz walki o samego siebie. Walka toczyła się również o przywództwo, władzę, i o kobiety. Nic więc dziwnego, że tak często do nich dochodziło. Przez setki lat wykształciły się sztuki walki, podczas których używano zarówno gołych rąk, jak i różnego rodzaju broni. Rozwój sztuk walki z bronią tworzył jednocześnie mnóstwo różnych koncepcji walki, jeżeli chodzi o kwestię zakresu technik, bądź dystansu. Z biegiem czasu sztuki walki zaczęły się rozwijać na różnych płaszczyznach i ich pierwotne idee uległy znaczącemu przekształceniu.

Walka o przetrwanie ludów pierwotnych Walka o przetrwanie ludów pierwotnych
Spartanin - sztuk walki opanowana do perfekcji Sztuka walki opanowana do perfekcji
Boks - współczesny sport walki Boks - współczesny sport walki
 

Sporty i Sztuki Walki Bydgoszcz - gąszcz ofert

   Osoby, które są zainteresowane trenowaniem sztuk walki, Bydgoszcz jest wręcz idealnym miejscem do tego, aby zacząć to robić. Miasto to oferuje dużą ilość klubów sportowych, w których można rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Dzięki temu łatwo jest znaleźć kurs, który jest niedalekiej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że sama odległość nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego jaką decyzję podejmiemy. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić ofertę danego klubu, jak również to, czy pracują w nim wykwalifikowani trenerzy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze trenowanie w klubie będzie dokładnie tym, czym chcieliśmy, aby było. Przed zapisaniem się na zajęcia Sztuk i Sportów Walki w Bydgoszczy należy się zastanowić czego tam tak szukamy i czego oczekujemy od zajęć tam prowadzonych. Różnorodność szkół, bądź klubów sportowych wiąże się z naciskiem na różne aspekty sportów i sztuk walki. Bowiem jedne sekcje zajmują się sportem, drugie starymi sztukami walki, który były przekazywane z Mistrza na ucznia, z kolei jeszcze inne realną obroną. Możliwości jest wiele. Część bazuje wyłącznie na parterze, część jedynie na stójce, a pozostali na połączeniu stójki z parterem. Wśród tylu dostępnych ofert istotne jest, aby wybrać tą, która będzie nam w największym stopniu odpowiadała. Należy również pamiętać, iż w większości dostępnych sekcji pierwsze zajęcia są zawsze darmowe. Są one po to, aby osoba zainteresowana treningami mogła przyjść i zobaczyć, jak takie zajęcia w rzeczywistości wyglądają. Zwrócić uwagę należy również na prowadzącego, to w jaki sposób organizuje zajęcia. Trzeba być również świadomym tego, że idąc na zajęcia sportów i sztuk walki trzeba chcieć się czegoś konkretnego nauczyć, w końcu przeznaczamy na to swój czas, pieniądze, ale przede wszystkim energię.

 

Sztuki i Sporty walki - korzyści wynikające z ich uprawiania

Jak mówi stare, polskie przysłowie "w zdrowym ciele, zdrowy duch" - regularnie uprawiana aktywność fizyczna w odpowiedni sposób wpływa na nasze samopoczucie. Uprawianie sportów i sztuk walki przynosi wiele korzyści, do których należy zaliczyć przede wszystkim:

 • wzmocnienie kondycji fizycznej
 • zwiększenie relaksu
 • porządkowanie naszego życia i nauczenie nas dyscypliny
 • powodowanie, że czujemy się znacznie bardziej dowartościowani z efektywnego spędzenia czasu
 • wzmocnienie naszego charakteru
 • możliwość spotkania się z ludźmi, którzy posiadają podobne zainteresowania do naszych
 • możliwość nauczenia się szacunku w stosunku do innych osób

Oczywiście należy zaznaczyć, iż korzyści te są różne w zależności od wieku. Aczkolwiek każdy będzie w stanie wynieść z zajęć coś wartościowego dla swojej własnej osoby, przez co poczuje się znacznie lepiej w codziennym życiu.

Ludzie o podobnych zainteresowaniach Ludzie o podobnych zainteresowaniach
Skupienie i samodyscyplina Skupienie i samodyscyplina
poczucie wartości i charakter Poczucie wartości i charakter
 

Podział na grupy wiekowe w sportach i sztukach walki

  Część klubów sportów oraz sztuk walki w Bydgoszczy posiada różnorodną ofertę zajęć dla grup wiekowych. Wśród nich można znaleźć zajęcia, które organizowane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Natomiast należy pamiętać, że dla każdej z tych grup trening będzie realizowany w inny sposób. Jeżeli chodzi o grupy dziecięce to będzie się on skupiał na rozwoju dziecka z wykorzystaniem dużej ilości zabawnych elementów. Trening organizowany dla młodzieży będzie się charakteryzował rozgrzewką ogólną, wydłużonym czasem zajęć, jak również treningami technicznymi oraz walki umownej w ochraniaczach. W zależności od celu treningowego będzie on charakteryzował się treningiem siłowym, wytrzymałościowym, szybkościowym, gibkościowym, ale również miksem tych cech merytorycznych. W związku z tym zalecane jest, aby sobie te kwestie doczytać. Dzięki temu będziemy bardziej świadomi poszczególnych części danego treningu, aby nam, bądź naszym dzieciom nie stała się żadna krzywda wynikająca z nieodpowiednio przeprowadzonych zajęć.

Dzieci trenujące Sztukę Walki - KarateDzieci trenujące Sztukę Walki - Karate
Sportowe okrężne kopnięcieSportowe okrężne kopnięcie
Sztuka Walki - Droga ŻyciaSztuka Walki - Droga Życia
 

Sporty i Sztuki Walki Bydgoszcz - baza klubów PRIME

  Stworzyliśmy specjalna bazę klubów, oferujących naukę sztuk i sportów walki w Bydgoszczy, by wszyscy zainteresowani mogli w jednym miejscu znaleźć potrzebne informacje. W bazie można znaleźć dane dotyczące samego klubu, konkretnych sportów, trenera oraz kontakt – warto zajrzeć i skorzystać z oferowanej pomocy!

 

Polub i oceń stronę – Sporty i Sztuki Walki w Bydgoszczy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna