Krav Maga we Wrocławiu

 

Izraelska Krav Maga
we Wrocławiu

 

 

   We Wrocławiu każdy ma możliwość trenowania wielu różnych sztuk walki. Jedną z nich jest Krav Maga. Warto dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej. Sam jej twórca to bardzo ciekawa postać, a warunki w jakich sztuka ta powstała są naprawdę niezwykłe. Oczywiście, Krav Maga sama w sobie stanowi niemałą gratkę dla wszystkich zainteresowanych walką wręcz oraz historią jej rozwoju.

Tematy:
  1. Krav Maga – sztuka walki dla każdego
  2. Czym jest Krav Maga?
  3. Izraelska sztuka walki - Krav maga - video
  4. Stopnie zaawansowania Krav Magi
  5. Krav Maga Wrocław
  6. Polub i oceń stronę – Krav Maga Wrocław
  7. Mapa klubów - Sztuki Walki we Wrocławiu

Krav Maga – sztuka walki dla każdego

   System Krav Maga został zaprojektowany przez człowieka imieniem Imi Lichtenfeld. Przez znaczną część swojego życia był on związany z Europą Środkową. Urodził się w roku 1910 na terenie ówczesnych Austro – Węgier (Budapeszt), potem dużo czasu spędził w Bratysławie, wówczas w Czechosłowacji. Prawdopodobnie pod wpływem swojego ojca Samuela zaczął wówczas uczęszczać na liczne zajęcia sportowe i stał się wielkim miłośnikiem sportu. Zajmował się różnymi dyscyplinami, wśród których nie zabrakło również boksu oraz wschodnich sztuk walki. Trzeba pamiętać, że był to okres w Europie w którym szczególnie nasilały się postawy antysemickie i ataki na ludność żydowską. Lichtenfeld uczestniczył w walkach ulicznych w Bratysławie, gdzie pomagał w chronieniu żydowskich obywateli przed agresją ze strony faszystowskich bojówek. Już wtedy zauważył, że prawdziwa walka na ulicy znacznie różni się od tego, czego uczył się na halach sportowych. Z Europy do Palestyny wyjechał w roku 1940, dzięki czemu udało mu się uciec przed koszmarek Holokaustu. Czynnie uczestniczył w działaniach organizacji HAGANA, która stanowiła wówczas podstawę żydowskiej samoobrony w tamtym regionie. Organizacja ta została formalnie przekształcona w siły zbrojne Izraela w roku 1948, czyli w momencie oficjalnego powstania tego państwa. Lichtenfeld do lat 60 brał czynny udział w budowaniu sił zbrojnych swojej nowej ojczyzny. W roku 1968 przeszedł na emeryturę, ale nie oznaczało to jego wycofania się z aktywności. Zaczął wówczas adaptować stworzoną przez siebie sztukę walki na potrzeby cywilne. Pozostawał aktywny praktycznie do samej śmierci w roku 1998.

 

Czym jest Krav Maga?

   Krav Maga to sztuka walki stworzona w Izraelu. Jej pierwsze założenia zostały jednak opracowane krótko przed II wojną światową, w czasach rosnącego faszyzmu i antysemityzmu. Kładzie się tu maksymalny nacisk na skuteczność. System ten w założeniu ma być zarówno prosty do nauczenia, jak i efektywny. Krav Maga skupia się na zagadnieniach czysto praktycznych i stara się w jak największym stopniu oddać krytyczną sytuację w postaci realnego starcia z przeciwnikiem – zarówno uzbrojonym, jak i nie. Osoby uczące się tej sztuki ćwiczą również opanowanie umysłu oraz odporność na stres. Chodzi o umiejętność zachowywania zimnej krwi nawet w bardzo krytycznych sytuacjach.

 

samoobrona - szokersamoobrona - szoker
dystans i przechwyt rękidystans i przechwyt ręki
dźwignia łokciowa - obrona przed nożemdźwignia łokciowa - obrona przed nożem
 

   Techniki walki nauczane w ramach Krav Magi są bardzo różnorodne. Używa się w niej wszystkich dostępnych sposobów na jak najszybcie unieszkodliwienie przeciwnika oraz zadanie mu jak największych obrażeń. W walce powszechnie wykorzystuje się uderzenia rękoma i łokciami, a także kopniaki. System ten uczy również uderzania w czułe miejsca przeciwnika, takie jak oczy, potylica czy gardło. Istotnym założeniem systemu jest także wykorzystywanie wszystkich przedmiotów dostępnych pod ręką, które mogą nadać się do walki – mogą to być nawet niewielkie rzeczy, takie jak klucze. Zakres technik znacznie różni się od siebie w zależności czy mówimy o cywilnej, czy militarnej wersji Krav Magi. W przypadku tej pierwszej podstawowym celem jest obronienie się przed zagrożeniem. Militarna odmiana Krav Magi stawia sobie za cel również zadanie przeciwnikowi jak najpoważniejszych ran, włącznie z zabiciem go.

Krav Maga - samoobrona kobietKrav Maga - samoobrona kobiet
techniki militarne Krav Magatechniki militarne Krav Maga
techniki Krav Maga dla wojskatechniki Krav Maga dla wojska
 

Stopnie zaawansowania Krav Magi

Krav Maga posiada własny system stopni uczniowskich, określających poziom zaawansowania danej osoby. Stopnie P1 do P5 obejmują osoby początkujące, zaś stopnie G1 – G5 osoby zaawansowane. Istnieją również stopnie mistrzowskie: od Expert1 do Expert5 oraz od Master1 do Master5.

 

Stopnie zaawansowania: P1 ÷ P5Stopnie zaawansowania: P1 ÷ P5
Stopnie zaawansowania: G1 ÷ G5Stopnie zaawansowania: G1 ÷ G5
Stopnie zaawansowania: Expert1 ÷ Expert5Stopnie zaawansowania: Expert 1 ÷ 5
 

Krav Maga Wrocław

   Krav Maga Wrocław to propozycja dla każdego, kto chce opanować techniki tej wyjątkowej sztuki walki. Nauka pod okiem doświadczonych instruktorów zapewnia doskonałe efekty.

 

Polub i oceń stronę – Krav Maga Wrocław

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna