K1 i Kickboxing Łódź

 

 

    Łódź to nie tylko miasto na wskroś przesiąknięte przemysłem ale i miejsce gdzie znajdziesz prawdziwy raj dla wszystkich fanów sportów i sztuk walki. Liczne kluby oferujące treningi K1 i kickboxingu sprawią, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Zanim jednak wybierzesz konkretny klub i trenera zapoznaj się z nasza bazą oraz zbiorem najważniejszych informacji dotyczących kickboxingu i K1.

Tematy:
  1. Sztuka walki K1 i kickboxingu - zasady i historia
  2. K1 i kickboxing – trening i nauka podstawowych technik
  3. Kickboxing film na YouTube – kopnięcie nokautujące
  4. Federacja DSF Kickboxing Challenge – historia
  5. Kickboxing Łódź dla dzieci, dziewczyn, mężczyzn i dorosłych – kluby
  6. Polub i oceń stronę – Kickboxing i K1 w Łodzi
  7. Mapa klubów - Kickboxingi i K1 w Łodzi

Sztuka walki K1 i kickboxingu - zasady i historia

    Kickboxing to rodzaj sportu wykorzystujący zarówno elementy boksu jak i różnego rodzaju kopnięcia. Jest to dyscyplina, która świetnie wpływa na siłę, wytrzymałość, szybkość, gibkość oraz, co ciekawe, poczucie rytmu zawodnika. Twórcą kickboxingu jest Japończyk, Osamu Noguchi, który stworzył go w latach 60-tych XX wieku z połączenia takich sztuk walki jak boks tajski i karate oraz różnego rodzaju techniki nożne. Nazwa dyscypliny pochodzi z języka angielskiego i polega na połączeniu słów „kick” czyli kopnięcie oraz „boxing: oznaczającego boks.

    Początkowo można było wyróżnić kickboxing japoński i amerykański. Odmiana japońska ściśle związana z Osamu Noguchi była połączeniem karate oraz boksu tajskiego, co pozwalało na dopuszczenie w walce kopnięć, uderzeń pięściami, łokciem i kolanem a także rzuty z judo oraz ciosy głową. Odmiana amerykańska nazywana również „full-contact carate” powstała w latach 70-tych XX wieku i polegała na zadawaniu ciosów z użyciem pełnej siły. Walki odbywały się w rękawicach i trwały do nokautu przeciwnika. Warto dodać, że kickboxing jest sztuką walki obejmującą rozmaite formuły, style oraz przepisy. Możemy zatem wyróżnić walki bezkontaktowe, pokazowe, pojedynki na matach w stylu Kick-Light i Light Contact a także walki pełnokontaktowe pokroju K1, Low Kick czy tez Full-Contact.

    Ciosy w kickboxingu mogą być zadawane jedynie powyżej pasa, przy czym maksymalna ich liczba wystosowana od jednego zawodnika nie może przekraczać 8. Gdy ciosów będzie więcej zawodnik otrzymuje punkty karne.

    K1 jest z kolei nazwą organizacji założonej w 1993 roku mającej za zadanie promocję walk opartych na modyfikowanym kickboxingu. Nazwą tą określa się również niezwykle elastyczną formę walki wypromowaną przez te organizację łączącą w sobie kickboxing, boks, karate oraz boks tajski.

Kickboxing treningKickboxing trening
Kopnęcie okrężne w kickboxinguKopnęcie okrężne
Uderzenie kickboxera prawy prosty w worek bokserskiUderzenie prawy prosty
 

K1 i kickboxing – trening i nauka podstawowych technik

    Kickboxing to sztuka walki polegająca głownie na zadawaniu ciosów przy pomocy nóg, chociaż nie tylko. Oprócz nich stosowane są również uderzenia pięścią, garda oraz inne techniki specjalne. Ważny jest tu zarówno refleks i zręczność jak i strategia, siła oraz szybkość.

    Wśród kopnięć w kickboxingu wyróżniamy kopnięcia podstawowe ( frontalne, boczne, okrężne, opadające, hakowe oraz ścinające), obrotowe a także kopnięcia z wyskoku. Najbardziej widowiskowe jest oczywiście połączenie stylów a szczególnie wyskok z obrotem. Ciosy zadawane pięściami mogą być wyprowadzane z całego ciała, jednak siła powinna być generowana od stopy, tak by pięść jedynie przekazywała wytworzona przez nią energię. Z tego powodu w kickboxingu tak istotne jest ustawienie zarówno stóp jak skrętu bioder a ciosy dzielimy pod tym względem na:

  • ciosy proste – wyprowadzane są spod brody w kierunku twarzy przeciwnika, tak by ich droga była jak najkrótsza. Kierowane są głównie na nos i szczękę a do ich wyprowadzenia niezbędny jest skręt w biodrze oraz maksymalny wyprost ręki
  • ciosy sierpowe – wyprowadzane są od boku przy zgiętej pod kątem prostym w łokciu ręce. Zadawane są zazwyczaj w szczękę lub skroń
  • haki – wyprowadzane są dzięki lekkiemu zejściu w dół w połączeniu z cofnięciem barku. Zadawane są zazwyczaj na korpus w okolice mostka i wątroby
 

Kickboxing film na YouTube – kopnięcie nokautujące

Federacja DSF Kickboxing Challenge – historia

    DSF Kickboxing Challenge to polska federacja mieszcząca się w Warszawie zajmująca się promowaniem zawodowego kickboxingu. Jej inicjatorem jest biznesmen Sławomir Duba namówiony przez mistrza świata amatorów Piotra Sieroczyńskiego. Federacja skupia się na odkrywaniu polskich talentów kickboxingowych a następnie ich szkoleniu na wzór dawnych legend tego sportu ( Marka Piotrowskiego oraz Przemysława Saletę)

    Pierwsza gala w ramach federacji odbyła się w 2014 roku w Ząbkach. Podczas tego typu imprez można oglądać zmagania zawodników K1, Muay Thai oraz Full Contact. Największa tego typu impreza pod szyldem DSF Kickboxing Challange odbyła się na Torwarze w 2018 roku a pojedynkiem wieczoru została walka Marcina Różalskiego i Petera Grahama. OD tego czasu gale stały się jednymi z popularniejszych tego typu imprez sportowych transmitowanych również w Telewizji Polskiej.

Kickboxing trening dla dziewczyn i kobietKickboxing trening kobiet
Kickboxing trening dorosłych w ringuKickboxing trening dorosłych w ringu
Trening kickboxingu dla dzieciTrening kickboxingu dla dzieci
 

Kickboxing Łódź dla dzieci, dziewczyn, mężczyzn i dorosłych – kluby

    Ćwiczyć może ale i powinien każdy, bez różnicy na płeć, wiek czy wykonywany zawód. Kickboxing jest świetnym sposobem na dostarczenie ciału solidnej dawki wysiłku oraz pozwoli na trening siły, wytrzymałości i szybkości. Stworzona przez nas baza klubów w Łodzi pozwoli Ci wyszukać najdogodniejsze miejsce i najlepszego trenera, pod okiem którego poznasz wszystkie tajniki kickboxingu i K1 by stać się najlepszym zawodnikiem w mieście. Kluby w Łodzi czekają na Ciebie!

 

Polub i oceń stronę – Kickboxing i K1 w Łodzi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna